Spolupracujeme

Spolupráce s ostatními organizacemi

Scripture Union je otevřená ke spolupráci s kýmkoliv, kdo má podobné cíle. Mimo Biblického fóra spolupracujeme s organizacemi jako jsou: Česká evangelikální aliance (ČEA), Mistrovství České republiky ve znalostech Bible, Stezka písmáků, Univerzitní křesťanské hnutí (UKH), Návrat domů, Samuel, Education Supply International (ESI), Northern Inter-Schools Christian Union (NISCU). Neuzavíráme se ani spolupráci s občanskými organizacemi s kterými se můžeme ztotožnit v jejich úsilí za ozdravění české společnosti jako je např. Etické fórum.

V České republice působí více organizací, kterým leží na srdci, že lidé vědí o Bibli velmi málo a snaží se to napravovat. Úzce s nimi spolupracujeme a jsme s nimi sdruženi v Biblickém fóru.

České Biblické fórum je sdružení organizací, které se zabývají šířením Bible převážně v České republice. Smyslem Biblického fóra je prostor pro výměnu zkušeností a promýšlení strategie do budoucnosti.

Jeho členy mimo Scripture Union jsou:
Česká biblická společnost
Mezinárodní biblická společnost
České katolické biblické dílo
Mezinárodní svaz Gedeonů
Nová naděje

Příkladem spolupráce je Mistrovství České republiky ve znalostech Bible, které organizujeme společně s ICEJ a Českou biblickou společností. Navazujeme na mezinárodní projekt Mezinárodního mistrovství ve znalostech Bible, které má být uskutečněno v Jeruzalémě v roce 2016.